Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Пройшло вже два місяці з дня набуття чинності змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Проте ситуація на дорогах щодо керування транспортними засобами у стані сп’яніння залишає бажати кращого.
З 27 липня по 27 вересня 2016 рік до суду надійшло 252 справи про адміністративні правопорушення щодо осіб, які керували транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. Серед них суд розглянув 62 справи з застосуванням до правопорушників стягнень у вигляді штрафу розміром 10 200 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами строком 1 рік. Окрім цього, у п’ятьох випадках суд притягнув до відповідальності осіб, які двічі протягом року керували автомобілем напідпитку. Відповідно до постанов суду кожен такий правопорушник повинен сплатити штраф у розмірі 20 400 грн та позбавлений права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.
За цей час правопорушники сплатили вже більше 150 тис. грн. Ці кошти було перераховано до місцевого бюджету.
Якщо порівняти дані за 2015 рік, то з 27 липня по 27 вересня 2015 року до суду надійшло 214 справ щодо осіб, які керували транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. Слід звернути увагу, що у зазначений період за вчинення вказаного правопорушення передбачався штраф втричі менший (3 400 грн), а позбавлення права застосовувалось на розсуд суду як альтернативне стягнення.
Зменшення шкоди від алкоголю в дорожньому русі є загальною справою всіх і кожного. Кожен водій несе в першу чергу особисту відповідальність за вживання алкоголю та за те, щоб рух був безпечним.
Прес-служба Вінницького міського суду
Вінницької області