flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Юридична освіта проходить іспит практиків – результати круглого столу Асоціації правників України

15 травня 2016, 12:27

 КИЇВ – 11 травня 2016 року. Асоціація правників України (АПУ) провела  круглий стіл Круглий стіл «Реформування юридичної освіти: питання структурування» .

Відкриваючи захід, Президент АПУ Денис Бугай зазначив, що питання реформування юридичної освіти є одним із пріоритетних напрямів діяльності АПУ. Він акцентував увагу на важливості проведення експертних обговорень за участі як юристів-практиків, так і провідних вчених, представників різних юридичних шкіл, з тим, щоб виробити консолідовану концепцію удосконалення вітчизняної юридичної освіти.

У ході круглого столу було презентовано результати опитування членів АПУ з питань реформи вищої юридичної освіти. Як повідомив Іван Городиський, директор Центру верховенства права Українського Католицького Університету, результати опитування показали наявність нагальної потреби в удосконаленні  юридичної освіти, однак, напрями реформи ще потребують обговорення.

Так, відповідаючи на питання щодо найоптимальнішої концепції реформування юридичної освіти, за збереження існуючої системи висловилися майже 40% опитаних, за введення наскрізної магістерської програми 4.5-5 років – близько третини, ідею введення лише 3-річної магістерської програми по праву з можливістю надходження випускників будь-яких бакалаврських програм з одночасною ліквідацією бакалаврату з права підтримало близько чверті респондентів.

У тому, що від якості юридичної освіти залежить якість правової системи держави в цілому, переконаний д.ю.н., професор, член Вищої ради юстиції (ВРЮ) Андрій Бойко: «Цей зв'язок є не опосередкованої, а прямий. Лише після усвідомлення цього, ми зможемо наблизитися до розуміння того, що настав час для реформування юридичної освіти».

У питанні вдосконалення юросвіти пан Бойко прихильник кардинальних заходів. На його переконання, існуючі в сфері юридичної освіти проблеми необхідно вирішувати за допомогою імперативних кроків, які створять передумови для еволюційного реформування даної сфери. Серед таких кроків: перехід на наскрізну магістерську програму, а також впровадження єдиного незалежного державного кваліфікаційного іспиту після завершення навчання в магістратурі. Також він висловився за необхідність проведення рейтингу вузів та запровадження єдиних освітніх стандартів.

Долучаючись до обговорення, Марк Сегал, головний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в України», вказав на те, що яку б концепцію реформування не було б обрано, важливо, щоб студенти отримували належні практичні знання та навички.

У свою чергу, Наталія Ступницька, координатор проектів ОБСЄ в Україні, переконана у важливості розробки уніфікованих методів викладання правничих дисциплін та налагодження діалогу з правничими школами. «Україні конче необхідні наскрізні програми, які б дозволили запровадити стандарти у викладанні та підготовці майбутніх спеціалістів», - переконана вона.

Нагадуємо, що захід проводився у межах роботи Комісії АПУ з питань удосконалення юридичної освіти, що наразі є одним з пріоритетних напрямів діяльності організації.  

За інформацією з офіційного сайту Вищої ради юстиції