Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко взяла участь у дводенному громадському форумі, на якому обговорювалися зміни до Конституції України та майбутнє конституційної реформи загалом.
До обговорення теми “Судова система: нові судді - справедливе правосуддя” були запрошені також Микола Оніщук – ректор Національної школи суддів України, Тетяна Суярко – член Ради суддів України, суддя Господарського суду Харківської області, Роман Куйбіда – заступник Голови правління Центру політико-правових реформ, а також судді, які представляли різні суди України усіх юрисдикцій.
Предметом обговорення стали питання заради яких і пропонувалися зміни до Основного Закону в частині правосуддя, а саме: чи звільниться судова система від політичного впливу; чи передбачає законопроект достатні механізми для забезпечення кадрових змін в суддівському корпусі; які вимоги до оцінювання суддів, хто його проводитиме та контролюватиме; чи зможе реформа відновити довіру українців до судів та суддів.
Відповідаючи на поставлені питання, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко зазначила, що світовий досвід говорить, що чим більш досвідчений суддя, тим більшою довірою він користується у суспільстві. “У нас інша ситуація. Українське суспільство має запит на молодих суддів і ці судді вже є, адже майже 40 відсотків суддівського корпусу – це п’ятирічки і ті, хто був призначений Верховною Радою України безстроково два-три роки тому” - зазначила Валентина Сімоненко.
Вона також висловила думку щодо здійснення тиску на суддів. “Так, є судді, які піддаються тиску, але ж є і ті, хто дозволяє собі тиснути на суддів і, як правило, це не пересічні громадяни, тому, прагнучи світоглядних змін у свідомості суддів та підвищення їх морально-етичних якостей, давайте спільно застосовувати запобіжники, які унеможливлять прояви такого тиску в майбутньому”, - сказала Голова Ради суддів України.
Разом з тим, Валентина Сімоненко переконана, що зміни у судовій владі повинні бути системними. “Справедливий, незалежний, фаховий суддя не змінить ставлення до судової влади, якщо люди будуть годинами простоювати у коридорах без стільців, якщо ми не будемо застосовувати новітні технології у відправлені правосуддя і не будемо робити його доступним для різних категорій населення” - сказала очільниця суддівського самоврядування.
Щодо питань, які стосувалися оцінювання суддів, котре розпочнеться вже 17-го лютого, то Голова Ради суддів України дала розгорнуті коментарі представникам ЗМІ, які брали участь у висвітленні роботи форуму.
Прес-центр судової влади