flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Обговорено проект Стратегії розвитку судової системи України

08 серпня 2014, 15:25

7 серпня 2014 року в приміщенні Верховного суду України Радою суддів України спільно з проектом "Підтримка реформ у сфері юстиції" проведене робоче засідання із обговорення проекту Стратегії розвитку судової системи України. 

Як відомо, група експертів Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції" напрацювала проект Стратегії розвитку судової системи України. Документ було розроблено на основі Стратегічного плану розвитку судової влади України, який схвалено ХІ з'їздом суддів України у 2013 році. Розроблений проект Стратегії охоплює практичні аспекти виконання Плану. Проект Стратегії розвитку судової системи України був представлений на ХІІ позачерговому з‘їзді суддів України 19 червня 2014 року.

На засіданні були присутні: голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, секретар Ради суддів України Анатолій Марцинкевич, члени Ради суддів України, керівник групи експертів Проекту Віргіліус Валанчус, міжнародний експерт Проекту Довідас Віткаускас, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, заступник голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Марина Червінська, заступник голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, заступник голови Вищого господарського суду України Сергій Могил, судді, працівники ДСА України та Національної школи суддів України.

Голова Ради суддів України, відкриваючи захід, відзначила його актуальність та своєчасність, адже ХІІ позачерговим з`їздом суддів України у своєму Рішенні наголошено на потребі розробки, обговорення та схвалення Стратегії розвитку судової влади України з метою зміцнення незалежності судів та суддів, відновлення довіри до судової влади України.

Керівник групи експертів Проекту Віргіліус Валанчус представив докладний план дій щодо п’ятьох компонентів проекту та вироблення загальної, спільної стратегії реформування системи юстиції України. У своїй доповіді експерт зазначив головні причини та ознаки, що вказують на необхідність проведення реформ, визначив основні напрямки і цілі Стратегії реформування судової системи України, шляхи їх досягнення, створення робочих груп для напрацювання конкретних програм діяльності в межах означеної Стратегії та очікувані результати.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся Голова ДСА України, зазначивши, що Державна судова адміністрація України з липня 2010 року є частиною судової системи і одним із її завдань є організація роботи судової системи найбільш ефективним і якісним чином. "Сподіваюся, що сьогоднішній захід стане об’єднуючим чинником у обговоренні стратегічних питань розвитку судової влади, який покликаний поставити перед нами завдання із вдосконалення судової системи на найближчі роки та в результаті якого буде остаточно виписано порядок дій та потреб судової системи", – зазначив Зеновій Холоднюк.

Представники керівництва вищих спеціалізованих судів підтримали представлений проект Стратегії та висловили своє бачення необхідних кроків  для реформування судової системи.

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, вітаючи учасників зібрання, відзначив, що сьогодні дуже важливим є те, що Стратегія розвитку судової влади спрямована на вирішення питань, які довгий час були поза увагою суспільства, зокрема, це й оцінка ефективності діяльності судів, налагодження комунікацій з громадськістю, інші підходи до питань суддівської освіти – як підвищення кваліфікації, так і спеціальної підготовки суддів та дистанційного навчання.

Робоче засідання, після тривалого обговорення, продовжилось у форматі робочих груп, які сформовані серед його учасників.

По завершенню обговорень у малих групах, учасники представили свої уточнення до відповідних розділів Стратегії розвитку судової системи.