ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом керівника апарату
Южного міського суду
Одеської області
№8- од/а від 08.09.2022
ПОЛОЖЕННЯ
про використання підсистеми «Електронний суд»
1. Загальні положення
- Положення про підсистему електронного суду (далі - Положення) встановлює забезпечення обміну процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.
- За допомогою сервісу Електронного суду учасники судового процесу можуть подавати до суду процесуальні документи (позовні заяви, клопотання тощо) в електронному форматі.
- Використання сервісу Електронного суду регламентується Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року №30 (із змінами та доповненнями).
2. Подання позовної заяви (заяви)
з використанням підсистеми «Електронний суд»
- Відповідальна особа канцелярії суду за реєстрацію вхідних електронних документів перед реєстрацією документів, що надійшли в електронній формі, повинна переконатися в тому, що електронний документ доступний для перегляду, адресований органу та оформлений відповідно до вимог законодавства. У разі реєстрації отриманого документу його авторові автоматично надсилається відповідне повідомлення. В іншому випадку авторові надсилається повідомлення із зазначенням причини відмови в реєстрації документа.
- Після реєстрації позовної заяви (заяви) з наданими додатками до неї, в реєстраційній контрольній картці відповідальною особою загальної канцелярії суду додається до номеру провадження буква «Е», що свідчить про надходження позову (заяви) до суду за допомогою сервісу «Електронний суд», а на обкладинці справи робиться запис «Електронний суд».
- Після отримання суддею матеріалів позовної заяви (заяви), до відкриття провадження по справі, після відкриття провадження у справі, а також на час перебування справи в провадженні судді, секретарем судового засідання, помічником судді, відповідно до їх функціональних обов’язків, до підсистеми «Електронний суд» вносяться всі процесуальні документи та документи, які стосуються розгляду цієї справи.
- Помічник судді, секретар судового засідання, на час перебування справи в провадженні судді, на всіх процесуальних документах, в яких проставляється номер справи та номер провадження, в номері провадження проставляють відмітку «Е».
- Помічник судді, секретар судового засідання інформує учасників судового процесу про те, що згідно з вимогами Положення надсилання в електронному вигляді процесуальних документів до суду має здійснюватися з використанням сервісу «Електронний суд», розміщеному за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua.
- На вимогу всіх учасників судового процесу секретар судового засідання, помічник судді направляє веб-посилання на тексти всіх сформованих судом процесуальних документів по справі, в якій учасник процесу приймає участь:
судові рішення, судові повістки, виклики тощо;
інформацію про отримані та зареєстровані вхідні документи по справі разом з документами в електронному форматі;
інформацію про отримані документи по справі від інших учасників разом з документами в електронному форматі;
електронні документи, що спричинили зміну стану розгляду справи, протоколи автоматизованого розподілу, тощо.
3. Подання інших електронних документів
з використанням підсистеми «Електронний суд»
- Скануванню підлягають матеріали судових справ, стосовно яких подані із застосуванням підсистеми «Електронний суд»:
- позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду;
- матеріали цивільних справ, на рішення яких надійшли апеляційні/касаційні скарги;
- матеріали цивільних справ щодо яких надійшло повідомлення про їх відсутність в електронній справі.
- У разі подання заперечення на позовну заяву (заяву) з використанням підсистеми «Електронний суд», по справі, матеріали якої відсутні в електронній справі, скануванню підлягає текст позовної заяви.
- Необхідність сканування матеріалів усіх інших справ, визначається судом залежно від потреби використання в суді матеріалів судових справ в електронному вигляді, а також враховуючи наявність можливостей щодо технічного забезпечення суду.
4. Відповідальність
Відповідальні особи несуть персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків під час роботи з підсистемою «Електронний суд», згідно з чинним законодавством.
5. Заключні положення
До цього Положення можуть вноситися доповнення та зміни за погодженням з головою суду, що затверджуються керівником апарату.